Reportaje

Doliu în orașul nostru: a murit sportul romașcan

Consiliul de Administrație al Clubului Sportiv Municipal din Roman a decis marți desființarea echipelor de handbal și de fotbal ale orașului nostru, ca urmare a lipsei performanțelor, în raport cu efortul financiar al bugetului local.

Primarul Lucian Micu nu a dorit să ofere un interviu pe această temă postului de televiziune Roman TV, susținând că există informații suficiente în comunicatul emis miercuri de administrația locală. Conform acestui comunicat, se vor aloca finanțări mai consistente pentru susținerea altor sporturi precum înotul, șahul, tenisul și boxul. De asemenea, contractele sportivilor și cele ale tehnicienilor celor două echipe ale CSM încetează, iar jucătorii și jucătoarele se pot transfera la alte echipe. Romașcanii care au achiziționat abonamente pot solicita restituirea sumelor plătite.

Telefon Roman TV
0786 796 393
E-mail Roman TV
contactromantv.ro
Sus