Urmărește-ne și pe:

Știri

1 Decembrie la Roman

Adăugat

pe

Știri

Sătucul lui Moș Crăciun vine la Roman

„Sătucul lui Moș Crăciun” se va redeschide în centrul orașului, de pe 1 decembrie și până pe 12 ianuarie, în centrul orașului. Cu această ocazie, sunteți invitați și la patinoar, și la un târg de Crăciun.

Adăugat

pe

Roman TV

„Sătucul lui Moș Crăciun” se va redeschide în centrul orașului, de pe 1 decembrie și până pe 12 ianuarie. Cu această ocazie, sunteți invitați și la patinoar, și la un târg de Crăciun.

Vezi articolul

Știri

8 milioane de lei pentru trotuare

Costul pentru modernizarea trotuarelor de pe patru străzi din oraș se ridică la 8,2 milioane de lei. Pentru trei străzi deja au fost achiziționate și aproape montate pavelele și bordurile, iar ultima stradă care va beneficia de amenajare pietonală va fi strada Mihai Viteazu.

Adăugat

pe

Roman TV

Costul pentru modernizarea trotuarelor de pe patru străzi din oraș se ridică la 8,2 milioane de lei. Pentru trei străzi deja au fost achiziționate și aproape montate pavelele și bordurile, iar ultima stradă care va beneficia de amenajare pietonală va fi strada Mihai Viteazu.

Vezi articolul

Știri

Cât de mult muncesc asistații social?

Odată cu venirea sezonului rece, așa cum ne-am obișnuit, vor fi vizibili și asistații social care vor munci fie pentru deszăpezire, fie pentru spargerea gheții de pe trotuare. Curiozitatea ne-a împins să aflăm ce servicii prestează aceste persoane, dar și câți asistați social mai sunt în orașul nostru.

Adăugat

pe

Roman TV

Odată cu venirea sezonului rece, așa cum ne-am obișnuit, vor fi vizibili și asistații social care vor munci fie pentru deszăpezire, fie pentru spargerea gheții de pe trotuare. Curiozitatea ne-a împins să aflăm ce servicii prestează aceste persoane, dar și câți asistați social mai sunt în orașul nostru.

Vezi articolul

Știri

Apaserv scapă de echipamentele vechi

Una din deciziile supuse aprobării consilierilor locali s-a referit la casarea a 18 bunuri aflate în administrarea ApaServ. Pe listă se află inclusiv pompe și conducte, unele vechi de 60 de ani.

Adăugat

pe

Roman TV

Una din deciziile supuse aprobării consilierilor locali s-a referit la casarea a 18 bunuri aflate în administrarea ApaServ. Pe listă se află inclusiv pompe și conducte, unele vechi de 60 de ani.

Vezi articolul

Știri

Milioane de euro, ajutor pentru regiunea Nord Est

Ieri a fost adoptată o hotărâre de guvern referitoare la implementarea unui fond social al Uniunii Europene din care să fie oferite despăgubiri persoanelor afectate de inundații și de calamități, anul trecut.

Adăugat

pe

Roman TV

Ieri a fost adoptată o hotărâre de guvern referitoare la implementarea unui fond social al Uniunii Europene din care să fie oferite despăgubiri persoanelor afectate de inundații și de calamități, anul trecut.

Vezi articolul

Știri

Diaspora este cel mai mare investitor străin

Fluxurile de bani trimise în România prin transferuri personale, cele mai multe generate de românii plecaţi la muncă în străinătate, au însumat anul trecut aproximativ 3 miliarde de euro, în creştere faţă de anul 2017. Deși sunt sume uriașe care ajută societatea română, ideal ar fi fost să nu fie nevoie de o migrare atât de mare.

Adăugat

pe

Roman TV

Fluxurile de bani trimise în România prin transferuri personale, cele mai multe generate de românii plecaţi la muncă în străinătate, au însumat anul trecut aproximativ 3 miliarde de euro, în creştere faţă de anul 2017. Deși sunt sume uriașe care ajută societatea română, ideal ar fi fost să nu fie nevoie de o migrare atât de mare.

Vezi articolul

Știri

Hărțuită de ani de zile, din Anglia până în România

O femeie din comuna Ion Creangă susține că de mai mulți ani este hărțuită și urmărită de persoane necunoscute. De când a plecat în Anglia la muncă și până s-a întors în țară, ea crede că cineva o ascultă și urmărește pas cu pas.

Adăugat

pe

Roman TV

O femeie din comuna Ion Creangă susține că de mai mulți ani este hărțuită și urmărită de persoane necunoscute. De când a plecat în Anglia la muncă și până s-a întors în țară, ea crede că cineva o ascultă și urmărește pas cu pas.

Vezi articolul

Populare