Știri

Primul trimestru de sarcină – simptome și contraindicații

Primele trei luni de sarcină reprezintă o etapă importantă în viața oricărei femei. Astăzi, puteți afla de la medicii specialiști cum puteți să evitați simptomele neplăcute și cum vă puteți bucura din plin de această perioadă fericită.

Roman TV emite in reteaua UPC – canalul 28 (digital) sau 439.25 MHz (analogic), in reteaua Ambra (Piatra Neamt), precum si pe www.romantv.ro/live
Pagina noastra de Facebook este: www.facebook.com/romantv.ro

24 Comentarii

24 comentarii

  1. Loredana Floretina

    6 februarie 2016 at 09:33

    intrerupere sarcina

  2. love alis

    29 iulie 2016 at 06:15

    eu mai mult ametesc dar nu am greturi deloc si nu imi e foame deloc . prima data aveam greturi dar acum nu.

  3. Alle Allexandra

    16 septembrie 2016 at 23:30

    Si eu la inceput am avut greturi,dar acuma sunt bine in luna a 3

  4. Alexandra Lauwni

    8 noiembrie 2016 at 20:43

    Eu nu am grețuri , nu pot să mănânc și dorm fff mult ,dar am dureri abdominale , ma jenează in partea de jos a burții (6 sapt)

  5. Miha Miha

    25 noiembrie 2016 at 14:05

    multumim frumos pt video
    foarte educativ

  6. Deea Andreea

    14 decembrie 2016 at 21:35

    Ce se poate intampla daca esti gravida si ai hernie diafracmatica?!

  7. Marya Lisacenco

    22 decembrie 2016 at 08:54

    buna ziua ma numesc MARIA SUNT GRAVIDA in 2 3 saptamani , am greturi ma sinpt naspa dar un lucru pe care vreau sa aflu si care ma sperie este ca de dimineata mia venit un pic de ciclu si nu stiu ce sa cred …. va rog datimi un sfat

  8. Inger Si Demon

    13 ianuarie 2017 at 11:27

    va mulțumim frumos pt videoclip!sunt la a doua sarcina dar consider că nu știu tot ce ar trebui,mai ales că fiecare sarcina este diferită!multă sănătate va doresc!FB treaba faceți!

  9. Corina Georgiana

    15 ianuarie 2017 at 07:03

    La un tomograf se poate vedea o posibila sarcina daca nu stii de ea?

  10. Rodica Juchi

    22 ianuarie 2017 at 15:37

    buna seara vreau sa spun ca am trei saptamani ma dor sani ma duc mereu veceu

  11. Sabrina Oprisan

    23 ianuarie 2017 at 20:27

    multumesc, pentru sfaturi ,,

  12. Larysadorin Official

    24 februarie 2017 at 01:07

    eu nu stiu ce-ie cu mine eu de 7-zile am greşuri Dar nu vomit dar mise face graşa si amesesc si ma doare rou burta daca nu manac deci ce sa fac

  13. alina aly

    19 martie 2017 at 15:18

    am facut testul de sarcina si este pozitiv insa am dureri mari abdominale din ce cauza si ce trebuie sa fac in situatia asta ???

  14. Elena Loredana Selaru

    26 martie 2017 at 16:19

    buna. am și eu câteva întrebări. de o lună mă doare burta jos și am sâni tari, nu pot manca deloc și dorm ff mult. și simt că niște bătăi în burta. Ce este st gravida sau nu.

  15. Gabriela Antonecu

    27 martie 2017 at 10:29

    Sunt Gabriela nu mi-a venit menstruatia de doua sapt ma dor sanii in rest nu am nici un simptom ce credeti ca am?

  16. Gabriela Antonecu

    27 martie 2017 at 10:29

    Sunt Gabriela nu mi-a venit menstruatia de doua sapt ma dor sanii in rest nu am nici un simptom ce credeti ca am?

  17. Gabriela Antonecu

    27 martie 2017 at 10:29

    Sunt Gabriela nu mi-a venit menstruatia de doua sapt ma dor sanii in rest nu am nici un simptom ce credeti ca am?

  18. Ramona Iorga

    29 martie 2017 at 23:41

    Buna ma numesc ramona am si eu o intrebare pe data de 13 februarie am avut menstruatie dar luna lui martie lipsa menstruatie am facut si am facut si test de sarcina si mia iesit negativ Ce poate fi

  19. Lena S

    30 aprilie 2017 at 10:47

    am dureri abdominale puțin ma dor sinii trebuie sa imi vie ovulatia dar numi vine am deja 5 zile de durere permanent dupa ciclu aveam ovulatie dar dupa metromicon ceva sa modificat …sar putea acestea sa fi afectat ceva?

  20. Ionel Pop

    20 mai 2017 at 16:37

    buna.Sunt insarcinata in 4 Sapt.si am.foarte mari de burta.Orice mamamc.vomit.Burta ma.doare in parte de.sus pana in.zona.buricului..si nu stiu ce sa mai fac

  21. Maria Macovei

    4 iunie 2017 at 10:31

    Bună ami spune cineva din ce cauza am durere de cap greata și vărsături cu sange Mulțumesc

  22. cojocaru cosmin

    11 iulie 2017 at 11:50

    .

  23. Victoria Vazdautan

    20 august 2017 at 05:48

    Buna ziua. Ma deranjeaza o intrebare. Sunt la 5-6 saptamina de sarcina dar vomite nu am , doar greturi ce s foarte rare. Unicul simtom e ca sinii sau marit si sunt foarte sensibili. Putin retraesc deja dc. nu am vomite ca toate. Asta e normal ?

  24. Leuntina Achim

    19 septembrie 2017 at 22:27

    dute dracului de pt